среда, 30 октября 2013 г.

Вартість оцінки нерухомості зросте в сім разів.

З 1 листопада українців почнуть змушувати проводити обов'язкову оцінку нерухомості за новими правилами та розцінками. Зміни мали початися ще з 1 серпня. Але тоді не вистачало сертифікованих фахівців-оцінщиків, та й процедура була незрозумілою. Щоправда, вона такою й залишилася. Тепер при купівлі-продажу квадратних метрів українці платитимуть податки не з суми угоди, а з оціночної вартості, зазначеної у висновку оцінювача. Оцінка здійснюватиметься не "вручну", а за допомогою спеціальної комп'ютерної програми, – пише ТСН.
"Створив і запатентував програму Український інститут управління якістю оціночної діяльності - громадська організація, створена два роки тому. За користування своєю програмою вона не стягуватиметься фіксовану плату, а візьме 80% від комісії, яку оцінювач буде брати з клієнта. Тобто собі оцінювач за свої послуги зможе залишати лише 20%", - розповів віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников у коментарі Вестям.
Але поки що про програму ніхто точно нічого не знає. Є лише чутки. Серед них – неймовірна швидкість оцінки. 5-7 хвилин і оцінка за допомогою комп'ютера готова. Програма буде видавати не тільки конкретну вартість об'єкта, але й розмір комісії, яку оцінювач може стягнути з клієнта за свої послуги.
"Така автоматизація виллється в проблеми, бо таким чином можна оцінювати лише типові об'єкти. Але типового житла у нас не так вже й багато. На одній і тій же вулиці будинки можуть і не бути аналогами: один - хрущовка, інший - ні. І вартість може відрізнятися в два рази", - розповіла директор оціночної фірми Тетяна Павлюк.

Нагадаємо, що через нову систему оцінки нерухомості українці платитимуть за неї в 7 разів більше. Експерти пояснюють, що Кабмін відклав "катастрофу", бо не існує програм, які він вимагає, та схвалених оцінювачів.

вторник, 1 октября 2013 г.

Водії маршруток не мають право відмовляти пільговикам у проїзді , якщо в салоні вже їдуть один або два пільговика .

Водії маршруток не мають право відмовляти пільговикам у проїзді , якщо в салоні вже їдуть один або два пільговика . Про це на брифінгу в Генеральній прокуратурі заявив заступник начальника Головного управління - начальника управління правозахисної діяльності , протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Артем Єременко , передає кореспондент .
Єременко підкреслив , що законодавство не містить будь-яких обмежень за кількістю пільговиків у міському та приміському транспорті всіх форм власності . Тому водії маршруток порушують закон , коли відмовляються перевозити більше одного або двох пільговиків.
" Це незаконне вимога перевізника . Водії маршруток не мають право відмовляти пільговикам " , - заявив він.
Крім того , Єременко розповів , що Генеральною прокуратурою було проведено перевірку в усіх регіонах України щодо дотримання законодавства при здійснення пільгових пасажирських перевезень і встановлено ряд порушень. Зокрема , місцева влада виплачували завищені компенсації перевізникам за перевезення пільгових категорій . Також перевізники відмовлялися в повному обсязі возити безкоштовно пільговиків.
Він розповів , що за результатами перевірки органами прокуратури виявлено 38 фактів кримінально караних діянь і збитків на
 суму майже 5 млн гривень. Внесено 227 документів прокурорського реагування , відшкодовано 2,5 млн грн , до відповідальності притягнуто 95 посадових осіб , як державної , так і місцевої виконавчої влади.
Також прокурор додав , що в Україні більше 12 млн громадян мають ті чи інші пільги на проїзд у міському чи приміському транспорті. Всього в країні є 23 пільгових категорії пасажирів . На компенсацію їх проїзду цього року заплановано витратити понад 300 млн грн з держбюджету.



джерело: News24UA