вторник, 17 декабря 2013 г.

Українські нотаріуси зможуть завіряти скріншоти з піратським контентом .

Даний проект неодноразово піддавався критиці з боку Інтернет партії України в той час як деякі юристи до його прийняття ставляться досить позитивно.

На сайті Держслужби інтелектуальної власності України був опублікований законопроект щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет. Зазначено , що його обговорення триватиме до 12 січня 2014

Закон « Про авторське право і суміжні права » пропонують доповнити ст. 52-1 , згідно з якою у разі виявлення порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет , суб'єкт авторського права і ( або) суміжних прав , поряд з іншими способами захисту своїх прав , має право звернутися в сервісну службу із заявою про порушення такого права.

Відзначимо , під сервісною службою мається на увазі провайдер , оператор телекомунікацій , який надає послуги з розміщення веб - сайту з доступом до мережі Інтернет за адресою, що визначається за цифровим ідентифікаторам відповідно до міжнародних стандартів.

У заяві потрібно вказати відомості про самого заявника , інформацію про порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет , вимога про вжиття заходів з припинення відповідного порушення . Відповідальність за достовірність документів та інформації , викладеної у заяві та документах , несе заявник.

Протягом 1 робочого дня з моменту отримання заяви сервісна служба зобов'язана направити власнику сайта попередження про негайне вжиття заходів з припинення відповідного порушення з одночасним направленням копій заяви та доданих до неї документів .

Власник сайту зобов'язаний негайно вжити заходів щодо припинення порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет і протягом 2 робочих днів з дати отримання копій заяви та доданих до неї документів надати сервісній службі та заявнику письмову відповідь на заяву про припинення порушення авторського права і (або ) суміжних прав у мережі Інтернет.

Але якщо протягом зазначених вище термінів , відповіді на заяву від власника веб - сайту не отримано , або якщо відповідь на заяву не відповідає вимогам , сервісна служба зобов'язана заблокувати адреса мережі Інтернет одночасно повідомивши про це письмово заявника. Власник веб -сайту , адреса мережі Інтернет якого був заблокований , має право звернутися в сервісну службу з мотивованою заявою про розблокування адреси мережі Інтернет.

Якщо заява про розблокування адреси мережі Інтернет відповідає встановленим ч. 7 статті вимогам (щодо форми заяви , та ін), сервісна служба протягом 3 робочих днів з моменту його отримання розблокує адреса мережі Інтернет, крім випадків , якщо заявник протягом зазначеного терміну письмово повідомив сервісну службу про звернення до суду з метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності стосовно відповідного порушення .

Також відзначимо , що проектом зміни вносяться і до Закону про нотаріат . Встановлюється , що нотаріус з метою забезпечення доказів , необхідних у випадку судового розгляду справи , свідчить вірність роздруківки веб - сторінки , на якій розміщені об'єкти авторського права , суміжних прав та інші об'єкти права інтелектуальної власності або посилання на них і (або) інформація для свідомого обходу технічних засобів захисту авторського права і ( або) суміжних прав , складає протокол огляду веб -сторінки.

Крім того , КпАП пропонується доповнити ст. 164-17 відповідно до якої порушення відповідальною посадовою особою провайдера , оператора телекомунікацій термінів блокування або розблокування адреси мережі Інтернет тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо такі дії вчинені повторно протягом року , або здійснення відповідальною посадовою особою провайдера , оператора телекомунікацій заходів щодо зміни , приховування , видаленню інформації про осіб , яким надаються телекомунікаційні послуги та вчинили порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет - штраф складе від 1 до 2 тис. НМДГ.


Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/