вторник, 17 декабря 2013 г.

Українські нотаріуси зможуть завіряти скріншоти з піратським контентом .

Даний проект неодноразово піддавався критиці з боку Інтернет партії України в той час як деякі юристи до його прийняття ставляться досить позитивно.

На сайті Держслужби інтелектуальної власності України був опублікований законопроект щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет. Зазначено , що його обговорення триватиме до 12 січня 2014

Закон « Про авторське право і суміжні права » пропонують доповнити ст. 52-1 , згідно з якою у разі виявлення порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет , суб'єкт авторського права і ( або) суміжних прав , поряд з іншими способами захисту своїх прав , має право звернутися в сервісну службу із заявою про порушення такого права.

Відзначимо , під сервісною службою мається на увазі провайдер , оператор телекомунікацій , який надає послуги з розміщення веб - сайту з доступом до мережі Інтернет за адресою, що визначається за цифровим ідентифікаторам відповідно до міжнародних стандартів.

У заяві потрібно вказати відомості про самого заявника , інформацію про порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет , вимога про вжиття заходів з припинення відповідного порушення . Відповідальність за достовірність документів та інформації , викладеної у заяві та документах , несе заявник.

Протягом 1 робочого дня з моменту отримання заяви сервісна служба зобов'язана направити власнику сайта попередження про негайне вжиття заходів з припинення відповідного порушення з одночасним направленням копій заяви та доданих до неї документів .

Власник сайту зобов'язаний негайно вжити заходів щодо припинення порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет і протягом 2 робочих днів з дати отримання копій заяви та доданих до неї документів надати сервісній службі та заявнику письмову відповідь на заяву про припинення порушення авторського права і (або ) суміжних прав у мережі Інтернет.

Але якщо протягом зазначених вище термінів , відповіді на заяву від власника веб - сайту не отримано , або якщо відповідь на заяву не відповідає вимогам , сервісна служба зобов'язана заблокувати адреса мережі Інтернет одночасно повідомивши про це письмово заявника. Власник веб -сайту , адреса мережі Інтернет якого був заблокований , має право звернутися в сервісну службу з мотивованою заявою про розблокування адреси мережі Інтернет.

Якщо заява про розблокування адреси мережі Інтернет відповідає встановленим ч. 7 статті вимогам (щодо форми заяви , та ін), сервісна служба протягом 3 робочих днів з моменту його отримання розблокує адреса мережі Інтернет, крім випадків , якщо заявник протягом зазначеного терміну письмово повідомив сервісну службу про звернення до суду з метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності стосовно відповідного порушення .

Також відзначимо , що проектом зміни вносяться і до Закону про нотаріат . Встановлюється , що нотаріус з метою забезпечення доказів , необхідних у випадку судового розгляду справи , свідчить вірність роздруківки веб - сторінки , на якій розміщені об'єкти авторського права , суміжних прав та інші об'єкти права інтелектуальної власності або посилання на них і (або) інформація для свідомого обходу технічних засобів захисту авторського права і ( або) суміжних прав , складає протокол огляду веб -сторінки.

Крім того , КпАП пропонується доповнити ст. 164-17 відповідно до якої порушення відповідальною посадовою особою провайдера , оператора телекомунікацій термінів блокування або розблокування адреси мережі Інтернет тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо такі дії вчинені повторно протягом року , або здійснення відповідальною посадовою особою провайдера , оператора телекомунікацій заходів щодо зміни , приховування , видаленню інформації про осіб , яким надаються телекомунікаційні послуги та вчинили порушення авторського права і ( або) суміжних прав у мережі Інтернет - штраф складе від 1 до 2 тис. НМДГ.


Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/

вторник, 26 ноября 2013 г.

Продаж будь-якого майна можливий тільки при наявності оцінки.

Відповідно до статей 172 , 173 Податкового Кодексу України для оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу рухомого та нерухомого майна ( крім легкових автомобілів , мотоциклів , мопедів ) визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі -продажу , але не нижче оціночної вартості об'єкта , розрахованого органом , уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.
При проведенні операцій з відчуження майна нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі - продажу (міни ) таких об'єктів (крім легкових автомобілів , мотоциклів , мопедів ) за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату податку до бюджету.
Нагадаємо, що з 1 листопада 2013 набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 № 231 , згідно з яким оцінку майна можуть здійснювати тільки спеціалізовані суб'єкти оціночної діяльності , які мають відповідний сертифікат на здійснення такої діяльності.
Таким чином , з 1 листопада 2013р. договори з відчуження об'єктів рухомого і нерухомого майна можуть укладатися виключно за наявності спеціальної оцінки


Джерело:  http://meget.kiev.ua

вторник, 5 ноября 2013 г.

Владельцев жилой недвижимости проверят налоговики.

Украинцев вызовут в налоговую для сверки количества объектов жилой недвижимости, находящихся в их собственности, и размеров жилой площади таких объектов. Об этом говорится в приказе Миндоходов «Об утверждении порядка предоставления информации о результатах сверки» от 26 сентября 2013 . Приглашение поступят на адрес, по которому физическое лицо зарегистрировано. Проводится проверка будет до 31 декабря 2013 года включительно на основании оригиналов документов о праве собственности, на жилую площадь объектов и при наличии документов, удостоверяющих личность владельца. Зверьки осуществляться с целью формирования реестра плательщиков налога на недвижимое имущество и обеспечения постановки на учет таких налогоплательщиков. Как сообщалось, с 1 января 2013 года вступила в силу норма Налогового кодекса о налогообложении жилой недвижимости, находящейся в собственности физических и юридических лиц, в том числе нерезидентов. Налогом облагаются дома, пристройки к ним, жилые дома усадебного типа, квартиры, коттеджи, а также комнаты в многосемейных квартирах.

Джерело: http://ukurier.gov.ua

среда, 30 октября 2013 г.

Вартість оцінки нерухомості зросте в сім разів.

З 1 листопада українців почнуть змушувати проводити обов'язкову оцінку нерухомості за новими правилами та розцінками. Зміни мали початися ще з 1 серпня. Але тоді не вистачало сертифікованих фахівців-оцінщиків, та й процедура була незрозумілою. Щоправда, вона такою й залишилася. Тепер при купівлі-продажу квадратних метрів українці платитимуть податки не з суми угоди, а з оціночної вартості, зазначеної у висновку оцінювача. Оцінка здійснюватиметься не "вручну", а за допомогою спеціальної комп'ютерної програми, – пише ТСН.
"Створив і запатентував програму Український інститут управління якістю оціночної діяльності - громадська організація, створена два роки тому. За користування своєю програмою вона не стягуватиметься фіксовану плату, а візьме 80% від комісії, яку оцінювач буде брати з клієнта. Тобто собі оцінювач за свої послуги зможе залишати лише 20%", - розповів віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников у коментарі Вестям.
Але поки що про програму ніхто точно нічого не знає. Є лише чутки. Серед них – неймовірна швидкість оцінки. 5-7 хвилин і оцінка за допомогою комп'ютера готова. Програма буде видавати не тільки конкретну вартість об'єкта, але й розмір комісії, яку оцінювач може стягнути з клієнта за свої послуги.
"Така автоматизація виллється в проблеми, бо таким чином можна оцінювати лише типові об'єкти. Але типового житла у нас не так вже й багато. На одній і тій же вулиці будинки можуть і не бути аналогами: один - хрущовка, інший - ні. І вартість може відрізнятися в два рази", - розповіла директор оціночної фірми Тетяна Павлюк.

Нагадаємо, що через нову систему оцінки нерухомості українці платитимуть за неї в 7 разів більше. Експерти пояснюють, що Кабмін відклав "катастрофу", бо не існує програм, які він вимагає, та схвалених оцінювачів.

вторник, 1 октября 2013 г.

Водії маршруток не мають право відмовляти пільговикам у проїзді , якщо в салоні вже їдуть один або два пільговика .

Водії маршруток не мають право відмовляти пільговикам у проїзді , якщо в салоні вже їдуть один або два пільговика . Про це на брифінгу в Генеральній прокуратурі заявив заступник начальника Головного управління - начальника управління правозахисної діяльності , протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Артем Єременко , передає кореспондент .
Єременко підкреслив , що законодавство не містить будь-яких обмежень за кількістю пільговиків у міському та приміському транспорті всіх форм власності . Тому водії маршруток порушують закон , коли відмовляються перевозити більше одного або двох пільговиків.
" Це незаконне вимога перевізника . Водії маршруток не мають право відмовляти пільговикам " , - заявив він.
Крім того , Єременко розповів , що Генеральною прокуратурою було проведено перевірку в усіх регіонах України щодо дотримання законодавства при здійснення пільгових пасажирських перевезень і встановлено ряд порушень. Зокрема , місцева влада виплачували завищені компенсації перевізникам за перевезення пільгових категорій . Також перевізники відмовлялися в повному обсязі возити безкоштовно пільговиків.
Він розповів , що за результатами перевірки органами прокуратури виявлено 38 фактів кримінально караних діянь і збитків на
 суму майже 5 млн гривень. Внесено 227 документів прокурорського реагування , відшкодовано 2,5 млн грн , до відповідальності притягнуто 95 посадових осіб , як державної , так і місцевої виконавчої влади.
Також прокурор додав , що в Україні більше 12 млн громадян мають ті чи інші пільги на проїзд у міському чи приміському транспорті. Всього в країні є 23 пільгових категорії пасажирів . На компенсацію їх проїзду цього року заплановано витратити понад 300 млн грн з держбюджету.



джерело: News24UA

среда, 25 сентября 2013 г.

« Лайк » на Facebook захищений поправкою Конституції про свободу слова.


 Facebook є проявом свободи слова і тому повинно захищатися згідно з нормою , закріпленою в першій поправці конституції США , пише видання Wall Street Journal.
Американський окружний апеляційний суд ухвалив у середу , що натискання кнопки « лайк » (аналог «подобається» в російських соціальних мережах ) на сайті
Цим рішенням суд підтримав позов колишнього заступника шерифа зі штату Вірджинія , який був звільнений за те , що « лайкнув » на Facebook сторінку конкурента свого шефа на виборах міського шерифа . Згідно з рішенням суду , натискання кнопки " лайк » є « еквівалентом виставлення політичних символів перед фасадом свого дому» , що Верховний суд США вважає проявом свободи слова.
Суд нижчої інстанції торік відмовив позивачу у задоволенні його позову , що « лайк » не є в достатній мірі вагомим дією , заслуговуючим конституційний захист . При цьому суддя , який прийняв це рішення , вказав , що дія першої поправки конституції поширюється на повідомлення в соціальній мережі , але на відміну від « лайка » ці повідомлення є « реальними заявами ».

Представники компанії Facebook відреагували на рішення суду , заявивши , що вони « раді , що суд визнав необхідним захищати " лайк " на Facebook першою поправкою (конституції )».

джерело: http://digit.ru

среда, 4 сентября 2013 г.

Як не спадкувати борги.

Спадок від померлого родича - слабка спроба втішитися в горі від втрати. Але замість матеріальних вигод можна отримати і неприємний сюрприз : борг , часом навіть більший , ніж саме спадщину . Причому навіть якщо покійний залишив після себе депозит , за нього доведеться ще поборотися з банком.
Квартира з сюрпризом
Неприємна новина може розкритися в момент переоформлення успадкованої квартири: літні люди неохоче повідомляють близьким про те , що житло закладене банку .
- Якщо сума боргів того , хто залишив спадщину , перевищує вартість самого майна , від нього можна відмовитися , - пояснила « Погляду » юрист Ірина Мельник. - На рішення закон відводить 6 місяців з моменту відкриття спадщини , причому можна і передумати ».
Боятися йти на переговори з банком не варто. Можна домовитися про збільшення терміну кредиту , зменшенні щомісячних внесків , відстрочку платежів . Варто навіть попросити у банкірів дозволу здавати закладену квартиру внайми , щоб погашати борг за допомогою виручених грошей.
Важливий нюанс : до вступу в права спадкоємець не зобов'язаний виплачувати кредити. А банк не має права вимагати нараховану пеню. Виходить , що погасити потрібно тільки ту суму , яку не встиг оплатити померлий родич . Звичайно , банки часто хитрують і не повідомляють про невигідні для себе умовах. Тоді є всі шанси відстояти свої права в суді.
« Бували випадки , коли банк звертався до суду з вимогою змусити спадкоємця платити пеню або штрафи за кредитом померлих родичів - позичальників. Але суди відмовляють банкам у присудженні штрафів , пені та відсотків , які нараховувалися після смерті » , - розповідає юрист Марина Коваленко.
Але гроші займають не тільки у банків. Часті випадки , коли через місяць -два після втрати до спадкоємця звертаються друзі померлого з проханням повернути борги. Звичайно , кожен вирішує делікатну проблему по- різному , але закон зобов'язує платити тільки по тих боргах , які підтверджуються розпискою .
« Сищики » для депозитів
Передача прав власності на депозити - процес непростий . Підстава для видачі вкладу - заповідальне розпорядження в банку. Якщо його немає , доведеться йти до суду. Якщо є , банк виплатить гроші через півроку. Але не факт , що зробить це охоче. Адже , по-перше , банки можуть призупинити нарахування відсотків з дня смерті. По-друге , часто вони ж затягують терміни вступу в законні права ( чіпляються до довідок від нотаріусів тощо) - так вигідніше. Перестрахуватися повинні самі спадкоємці :
«За договором з будь-яким банком клієнт зобов'язаний негайно повідомляти про всі зміни, які відбуваються з тримачем депозиту. Тобто банкірів потрібно сповістити про смерть , інакше термін видачі депозиту можуть продовжити, - внесла ясність Коваленко.
До речі , банк утримати частину депозиту , якщо у покійного були непогашені борги. Дозволи спадкоємців на таку операцію питати не буде. Але буває й так , що спадкоємці просто не знають , у якому банку померлий родич зберігав депозит.
«Тоді нотаріус починає розшук : направляє в кожен банк заяви з проханням з'ясувати , відкривали чи є у них депозит. Часом знаходиться навіть більше заощаджень , ніж припускали спадкоємці » , - говорить нотаріус Олексій Колічніченко .
Джерело: http://vz.ua
Допомога у оформленні документів на спадщину, визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку.
Консультації БЕЗКОШТОВНІ. Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.
Якщо Ви знаходитеся за кордоном, ми представлятимемо Ваші інтереси в Україні.
Наша електронна пошта: ukryrposlugi@ukr.net
Також Ви безкоштовно можете задати нам питання скориставшись формою
онлайн консультації: http://ukryrposlugi.at.ua/index/0-9

вторник, 27 августа 2013 г.

Кабмін готує чергове збільшення штрафів для водіїв за порушення ПДР.

Зокрема, за керування транспортним засобом, що має несправності в гальмівній системі, в рульовому управлінні і т. д., а також за переобладнання авто з порушенням норм, в тому числі, за тонування стекол з порушенням стандартів, запропоновано збільшити штраф з 340 - 510 грн. до 510-680 грн, повідомляє Інформаційний бюлетень КМУ.
За не пристебнутий ремінь безпеки і відсутність шолома пропонується карати на суму від 170 до 340 грн (зараз 51-85 грн.). За порушення правил проїзду перехресть, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, за використання зовнішніх освітлювальних приладів, встановлених з порушенням стандартів і за розмови по мобільному пропонується карати штрафом з 425-510 грн. до 510-595 грн.
У документі також говориться, що за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод для руху, в тому числі установку на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду транспортних засобів або їх зупинці, штрафні санкції становитимуть від 340 до 510 грн. (Або порушник буде підданий громадських робіт на строк від 30 до 40 годин).
За невиконання законних вимог посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху щодо усунення порушень правил, доведеться платити штраф від 680 до 1020 грн. (Для посадових осіб - від 1190 до 1700 грн.). Зараз сума штрафу становить від 255-340 грн.
Крім того, міліції буде надано право «здійснювати в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України, контроль технічного стану колісних транспортних засобів під час їх експлуатації».
В уряді стверджують, що нові штрафи покликані поліпшити матеріальний стан дорожньо-транспортної інфраструктури, а також посилити безпеку дорожнього руху.

Джерело: http://vesti.ua/

Допомога у спорах з ДАЇ, скасування постанов ДАЇ. Консультації, підготовка документів, представництво в судах.
Консультації БЕЗКОШТОВНІ. Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

вторник, 20 августа 2013 г.

Як оподатковується дарунок чи спадщина?

Онук від дідуся отримав у спадщину квартиру — як бути з оподаткуванням?

Податковим кодексом України, зокрема статтею 174 врегульовано оподаткування отриманих громадянами у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав. А саме підпунктом 174.2.2 цієї статті визначено ставки, за якими оподатковується будь–який об’єкт спадщини, яку отримали фізичні особи, котрі не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Таким чином, якщо дідусь подарує онуку, наприклад, квартиру, то цей дохід доведеться оподаткувати за ставкою 5% від вартості отриманого дарунку.

Разом з тим, фахівці Міндоходів зазначають, що відповідно до Податкового кодексу України особами, які відповідають за сплату податку до бюджету, є спадкоємці, що отримали спадщину. Також громадяни, що отримали дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, повинні зазначити його в податковій декларації. Така декларація подається до органу доходів і зборів за місцем проживання фізичної особи до 1 травня року, наступного за звітним.

Джерело: http://goloskarpat.info/blog/biz/31154.html#ixzz2cWAJGNQ8


Допомога у оформленні документів на спадщину, визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку.
Консультації БЕЗКОШТОВНІ. Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.
Якщо Ви знаходитеся за кордоном, ми представлятимемо Ваші інтереси в Україні.
Наша електронна пошта: ukryrposlugi@ukr.net

пятница, 9 августа 2013 г.

«Листи щастя» від ДАЇ, нове у 2013 році.

Державтоінспекція тестує нову систему автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху - "лист щастя" планують висилати протягом 15 днів після проступку, а на оплату давати місяць.

Всього хочуть встановити до 5-5,5 тисяч автофіксаторов по всій Україні, як у містах, так і на автодорогах держзначення, в найбільш аварійних місцях.

Увідомстві визнають, що якусь частину порушень таки розглядатимуть люди - наприклад, якщо комп'ютер не зможе правильно ідентифікувати автомобіль через іноземні або дуже брудні номери. А надсилати штраф будуть за місцем проживання власника авто.

У МВС зазначають, що конкретний перелік "адрес" нових систем буде готовий вже після прийняття закону, а на обладнання всіх знадобиться рік-півтора. Крім того, будуть встановлені також просто порожні бокси - щоб утримати водія від порушення, а також знаки про ведення автофіксації порушень.


Нагадаємо, в липні Міністерство внутрішніх справ України ввело механізм автоматичного заліку штрафів за порушення ПДР.

среда, 31 июля 2013 г.

Підписано Закон, який звільняє фізичних осіб від сплати податку на нерухомість у 2013 році.

Президент 30 липня 2013 підписав Закон, яким внесуть зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у ст. 265 ПКУ, яка регулює обчислення та сплату податку на нерухоме майно. Відповідний Закон заповнить ряд прогалин, які існували з початку 2013 року.

На сьогоднішній день офіційного тексту документа немає, тому у потенційних платників є можливість ознайомитися тільки з текстом, який був наданий Президенту на підпис. Однак найприємнішою новиною для фізосіб після оприлюднення офіційного тексту і набрання чинності Законом стане те, що в 2013 році податок сплачувати не потрібно.

понедельник, 29 июля 2013 г.

Реєстрація підприємства (ТОВ чи ПП) у Луцьку. Ціна. Строки.

Ми пропонуємо послуги щодо реєстрації товариств з обмеженою відповідальністю та приватних підприємств у м.Луцьк.
Наші послуги полягають у:
-   розробці протоколів, установчих документів, заповненні необхідних форм;
-   реєстрації підприємства у державного реєстратора;
-   реєстрації підприємства в податковій інспекції;
-   реєстрації підприємства в управлінні статистики;
-   реєстрації підприємства в пенсійному фонді;
-   виготовленні та передачі замовнику печатки підприємства (за бажанням замовника);
-   відкритті рахунків (за бажанням замовника).
Термін реєстрації 3-7 календарних днів;
Також ми надаємо послуги щодо внесення змін в установчі документи підприємств, та зміни інформації про підприємства а саме:
-   реєстрація зміни розміру Статутного капіталу (фонду);
-   реєстрація зміни керівника (директора) підприємства;
-   реєстрація зміни назви підприємства;
-   реєстрація зміни юридичної адреси підприємства (Луцьк);
-   реєстрація зміни видів економічної діяльності;
-   реєстрація текстових змін до статуту підприємства.
Термін реєстрації 3-7 календарних днів;


3001 м.Луцьк, вул.Ковельська, 68 (2 поверх) каб. 201
тел.: (097) 38 58 658; (0332) 299 770; (063) 32 20 973
e-mail: ukryrposlugi@gmail.com

понедельник, 22 июля 2013 г.

Нотаріальна зрівнялівка на марші.

Мін'юст запропонував встановити плату за нотаріальні послуги виходячи зі співвідношення до мінімальної заробітної плати в країні.

Кабінет міністрів України від 18 липня схвалив розроблений Міністерством юстиції проект закону про внесення змін до закону про нотаріат щодо регулювання плати за вчинення нотаріальних дій.
Як повідомила прес-служба Мін'юсту законопроект передбачає, зокрема, введення єдиних ставок нотаріального збору за надання нотаріальних послуг в усіх регіонах України.
Крім того, законопроект запобіжить "нав'язування населенню оплату додаткових нотаріальних послуг" та забезпечить надання пільг людям, яким передбачені пільги по сплаті нотаріального збору.
Прийняття законопроекту також дозволить виключити необхідність нотаріально засвідчувати вірність копій близько 50 документів, які використовуються в цивільних та господарських відносинах.
Як повідомлялося, Міністерство юстиції запропонувало встановити плату за нотаріальні послуги виходячи зі співвідношення до мінімальної заробітної плати в країні, а також чітко визначити перелік таких послуг і встановити мінімальну / максимальну межу оплати за послуги, пов'язані із вчинюваними приватними нотаріусами нотаріальними діями.

среда, 17 июля 2013 г.

Юридичні послуги Луцьк

Юридична агенція «Укрюрпослуги»

  • представництво у судах в господарських, адміністративних, цивільних справах (житлові, спадкові, шлюбно-сімейні спори);
  • реєстрація/перереєстрація підприємств (ПП, ТОВ);
  • подання документів до реєстраторів у межах Волинської області;
  • надання консультацій;
  • складання процесуальних документів;
  • стягнення через суд (або у позасудовому порядку) боргів;
  • представництво у спорах з банками (кредити, депозити, % ставка);
  • представництво у спорах з страховими компаніями;
  • представництво у спорах з податковою інспекцією, фондами;
  • абонентське обслуговування.
43001 м.Луцьк, вул.Ковельська, 68 (2 поверх) каб. 201
тел.: (097) 38 58 658; (0332) 299 770; (063) 32 20 973
e-mail: ukryrposlugi@gmail.com

вторник, 16 июля 2013 г.

Розлучене подружжя змусять платити по нажитих у шлюбі кредитах.

Громадяни України повинні продовжувати спільно платити за кредитами, оформленим під час дії їх подружнього шлюбу, навіть після розлучення. Такий вирок два тижні тому виніс у постанові № 6-55цс13 Верховний суд.

Згідно з ним кредитний договір, укладений одним із подружжя, створює зобов'язання і для другого, якщо куплене в кредит майно використано для задоволення потреб сім'ї.
Це може бути квартира, автомобіль, вироблений ремонт, куплені побутові прилади, використовувані сім'єю.
Зрозуміло, якщо буде доведено, що кредитною карткою була оплачена покупка хутряного манто або ювелірного виробу, який носила тільки дружина, чоловікові після розлучення не доведеться здійснювати виплати банку.
ВСУ з точністю до навпаки змінив свою точку зору, оприлюднену два роки тому: тоді вийшло узагальнення судової практики розгляду цивільних справ, що виникають з кредитних правовідносин (2009-2010 рр..) колишнього судді Верховного суду Дмитра Луспеника (перейшов на роботу до Вищого спеціалізованого суду України ).
У ньому говорилося, що положення ст. 65 Сімейного кодексу про порядок розпорядження майном відноситься тільки до майна і абсолютно не стосується кредитів. За логікою документа, кредитний договір - це угода з отримання коштів. І хоча за отримані кошти і купувалося майно, що використовується всією сім'єю, нести матеріальну відповідальність за отримання позики повинен лише той з подружжя, який підписав з банком кредитний договір.
"Хоча ще в 2007 р. Верховний суд України в постанові пленуму № 11 вказував, що при розділі майна повинні враховуватися також борги подружжя та правовідносини за зобов'язаннями, що виникли в інтересах сім'ї. Проте суди місцевого значення тривалий час на дану норму закону відверто закривали очі" ,.
Рішенням № 6-55цс13 ЗСУ, суд по суті, визнав помилковість своєї старої позиції. Так що місцевим судам доведеться в короткі терміни "перекуватися" і виносити зовсім інші рішення, а розведеному подружжю, яким зовсім недавно вдавалося втекти від кредитних платежів, починати платити за позиками (їх можна змусити це робити в судовому порядку).

Широкі можливості рішення Верховного суду № 6-55цс13 створює і для бажаючих оскаржити самі кредитні договори. Адже згідно з ним, оформляючи кредитний договір з одруженим позичальником, банк повинен був отримати відповідний дозвіл з боку його дружини. Якщо ж банк цього не зробив, то дружина тепер може визнати банківський документ недійсним (після подачі позову і виграшу відповідного судового процесу, який може тривати кілька місяців).
Нагадаємо, що таке оспорювання не рятує від обов'язку з виплати тіла позики, а виливається лише в списання всіх нарахованих відсотків і штрафів (пені). Юристи впевнені, що нове рішення Верховного суду України виллється в нову хвилю судових процесів з банками.

Допомога у спорах з банками та кредитними спілками. Консультації, підготовка документів, представництво в судах.
Консультації БЕЗКОШТОВНІ. Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

четверг, 11 июля 2013 г.

В Україні таки введуть валютний податок.

У вересні Міндоходов має намір подати пакет законопроектів, в тому числі, про податок на купівлю-продаж валюти і про декларування доходів

Міністерство доходів і зборів України має намір до вересня підготувати пакет законопроектів з найбільш актуальних питань системи оподаткування, у тому числі оподаткування купівлі-продажу валюти, скорочення ставок єдиного податку, а також введення обов'язкового декларування доходів громадян.
Остаточне рішення буде компромісом між податковими органами та бізнесом. "Коли ми домовимося і отримаємо підтримку бізнесу, тоді ми вийдемо і скажемо: ось це наш компроміс. Однак коли це станеться, сказати важко. Але плануємо на осінню сесію винести ці законопроекти на обговорення. Пакет, який нам потрібен, у вересні ми вже подамо до парламенту ", - підкреслив Клименко.
Нагадаємо, Клименко ще в березні заявив, що його відомство готує законопроект про обов'язкове загальне декларування доходів громадян.

пятница, 5 июля 2013 г.

Автомобільні коди областей України.

AA - город Киев
AB - Винницкая область
AC - Волынская область
AE - Днепропетровская область
AH - Донецкая область
AM - Житомирская область
AO - Закарпатская область
AP - Запорожская область
AT - Ивано-Франковская область
AI - Киевская область
AK - АР Крым
BA - Кировоградская область
BB - Луганская область
BC - Львовская область
BE - Николаевская область
BH - Одесская область
BI - Полтавская область
BK - Ровенская область
BM - Сумская область
BO - Тернопольская область
AX - Харьковская область
BT - Херсонская область
BX - Хмельницкая область
CA - Черкасская область
CB - Черниговская область
CE - Черновицкая область
CH - город Севастополь
II - Общегосударственный

понедельник, 10 июня 2013 г.

Уряд знайшов ще один спосіб обдирати українців

Міндоходів оприлюднило поправки до закону "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", якими запропоновано повернути оподаткування безготівкових валютообмінних операцій.
Про це пише "Комерсант-Україна".
Як повідомляється, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності хочуть змусити платити збір до 1% при купівлі іноземної валюти в безготівковій формі. Така практика застосовувалася з кінця 1990-х років. Ставка збору постійно знижувалася, і лише в липні 2010 року уряд на вимогу МВФ призупинив його сплату. У 2011 році збір був скасований.
Збір з безготівкових операцій купівлі-продажу валюти діяв в Україні з 1998 року як тимчасовий захід щодо скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду. У різні роки його ставка становила від 0,2% до 1,5%, однак суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності створювали схеми, що дозволяли ухилятися від сплати, домагалися в суді відстрочок або списання, пише видання.
У липні 2010 року бізнес був звільнений від збору, але вже через два роки Державна податкова служба запропонувала його повернути. Податківці тоді виступили з ініціативою зниження єдиного соціального внеску і запропонували компенсувати падіння доходів ПФУ введенням тривідсоткового збору з безготівкових операцій (додаткові надходження 14 млрд гривень).
Зараз повернення збору передбачено президентським національним планом впровадження реформ на 2013 рік.
У пояснювальній записці до законопроекту чиновники кажуть про збір як про додаткове джерело формування держбюджету, кошти якого спрямовуються на виплату пенсій, надбавок до пенсійних виплат та їх підвищення. Тобто надходження, обсяг яких у Міндоходів не розрахували, підуть на покриття дефіциту Пенсійного фонду, а не на його реформу.
Наприкінці квітня народний депутат Володимир Зубик (Партія регіонів) подав законопроект з ініціативою змусити платити одновідсотковий збір всіх фізичних та юридичних осіб, які здійснюють як купівлю, так і продаж безготівкової валюти. Ефект для бюджету він оцінив у 16,5-22 млрд гривень.
Як повідомляється, платниками збору стануть як мінімум всі імпортери. У минулому році вони купили іноземних товарів і послуг на 91,4 млрд доларів. Сплата одновідсоткового збору дала б Пенсійному фонду 7,3 млрд гривень. Це майже в три рази менше щомісячних пенсійних виплат.


четверг, 6 июня 2013 г.

Телефони, ноутбуки, телевізори та іншу техніку обкладуть податком.

Пропонується обкласти податком плеєри, музичні центри, магнітофони, жорсткі та оптичні диски, автомагнітоли, відеомагнітофони, DVD-програвачі, ноутбуки, мобільні телефони, планшети, лазерні диски, карти пам'яті, флеш-карти та касети. 
Розмір відрахувань для імпортерів застосовується у відсотках вартості обладнання, для виробників - у відсотках відпускної ціни. Загалом розмір збору коливається до 1,5% від ціни. 

пятница, 31 мая 2013 г.

Встановлять єдині штрафи за порушення ПДР

З метою зниження корупційної складової при визначенні суми штрафу співробітниками ДАІ за порушення Правил дорожнього руху пропонується уніфікувати такі штрафи.

Законопроектом № 2123а заплановано приведення штрафів за порушення ПДР до єдиних величинам, що дозволить прибрати диференціацію учасників дорожнього руху перед законом при визначенні суми накладеного штрафу співробітником ДАІ, підвищити імідж держави та органів правопорядку.

Для цього змінами до відповідних статей КпАП встановлюється єдина конкретна сума штрафу за правопорушення ПДР (виходячи з меншою в вилці), наприклад:
- За водіння ТЗ з технічними несправностями, без техогляду - 20 неоподатковуваних мінімумів (зараз від 20 до 25);
- Перевезення водіями маршруток людей кількістю більше норми - 10 неоподатковуваних мінімумів (зараз 10 -15);
- Перевищення швидкості більш ніж на 20 км, проїзд по тротуарах - 15 неоподатковуваних мінімумів (зараз 15 - 20);
- Залишення місця ДТП - 15 неоподатковуваних мінімумів (зараз 15 - 18);
- Незаконне використання на ТЗ спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв - 2500 неоподатковуваних мінімумів (зараз 2500 - 3000)
і т.д.

среда, 29 мая 2013 г.

В Украине утвердили новые правила оценки недвижимости

                                    
Правительство утвердило новые правила проведения предпродажной оценки имущества, недовольные уже оспорили их в суде.

После отмены скандальных подзаконных нормативов, позволивших проводить предпродажную оценку имущества узкому кругу компаний, власть снова взялась за реформирование рынка оценочных услуг для целей налогообложения. Сначала общие правила проведения такой оценки прописал Кабмин.
В конце апреля на общественное обсуждение Фонд госимущества вынес ряд проектов своих постановлений, оговаривающих правила работы аттестационных комиссий, которые будут подтверждать квалификацию оценщиков, порядок проведения экзаменов для них на знание профессии, а также процедуру внешнего контроля над качеством предоставляемых в этой сфере услуг и создание единой базы данных отчетов о проведенных налоговых оценках.
Ни в одном из этих документов пока не содержится норм, ограничивающих вход на рынок оценочных услуг. Однако оценщики уже оспорили правительственное постановление в суде.
17 апреля вступило в силу постановление Кабинета Министров (№231), оговаривающее новые правила работы на рынке предпродажной оценки активов. Как следует из документа, она должна проводиться не только при реализации недвижимости (в том числе и земельных участков) или имущественных прав на нее, но и при заключении сделок купли-продажи авто, мотоциклов и мопедов, за исключением случаев, если такая продажа не подлежит налогообложению либо если продавец выбрал иной способ определения стоимости колесного друга (по среднерыночной стоимости).
Расширить сферу применения предпродажной оценки чиновникам позволили положенияНалогового кодекса, в котором фигурирует понятие оценочной стоимости как для недвижимого, так и для движимого имущества.
По словам главы Ассоциации специалистов оценки Степана Максимова, отмена в середине прошлого года приказов ФГИУ о проведении предпродажной оценки "уполномоченными компаниями" расширила доступ к профессии оценщика, и сейчас действуют довольно либеральные правила вхождения на рынок оценки.
"Утвержденный правительством новый Порядок проведения оценки имущества для целей налогообложения никоим образом не сужает этих возможностей", — подчеркивает эксперт.
Так, новый Порядок предусматривает, что право оценивать объекты для налогообложениямогут получить как новички, так и старожилы рынка. Правда, для этого почти 10 тыс. уже сертифицированных специалистов необходимо будет до 1 августа 2013 г. заново пройти курс обучения и вместе с новичками сдать экзамен, подтверждающий их квалификацию.
Сдавать экзамены на профессиональную пригодность придется и руководителям оценочных фирм. Как говорится в одном из проектов приказа ФГИУ, право готовить специалистов по новым направлениям оценочной деятельности получат учебные заведения, заключившие с Фондом соответствующие соглашения. Отдельные требования к таким вузам пока не прописаны.
"То, что в документе устанавливаются требования к руководителям и сотрудникам оценочных фирм относительно их квалификации и прописываются правила контроля над их деятельностью, вполне нормально. Это обеспечит качество оценки и позволит пресекать возможные злоупотребления при ее проведении. Главное, чтобы в очередном подзаконном нормативе ФГИУ не озвучил специальных требований к вузам, выполнить которые сможет лишь заведение, заведомо избранное Фондом", — считает г-н Максимов.
После прохождения обучения специалисты должны будут сдать специальный экзамен новосозданной аттестационно-ревизионной комиссии, состав которой будет определять ФГИУ. Ранее в состав этой комиссии, кроме чиновников, входили представители саморегулируемых организаций оценщиков. Теперь же, согласно проекту приказа Фонда о деятельности комиссии, право делегировать в нее своих представителей получат лишь те профильные объединения, которые не имеют своих представителей в аналогичных комиссиях, которые проводят аттестацию по другим направлениям оценки.
"Если контроль над качеством проведения экзаменов будут обеспечивать только чиновники, то вы прекрасно понимаете, кто будет сдавать такие экзамены. Под прикрытием благих намерений наполнения бюджета на самом деле будет проводиться четкий отсев "ненужных" оценщиков", — опасается председатель Украинского общества оценщиков Алексей Амфитеатров.
"Насколько мне известно, после отмены приказов Фонда сотрудники "избранных" фирм формально получили бессрочный отпуск. Однако сами компании пока не ликвидируются, вероятно, ждут, что для них сконструируют новую схему эксклюзивных заработков. Деньги на офисы и обучение персонала потрачены, сдаваться никто не собирается. Действие сертификатов, которые давали право на проведение оценки недвижимостидля целей налогообложения, никто не отменял", — рассказал "ДС" один из оценщиков на правах анонимности.
В соответствии с новым Порядком правом контролировать деятельность оценщиков наделяется ФГИУ, который будет проводить документальные и выездные проверки субъектов оценочной деятельности. Причем основанием для визита его представителей может стать даже необходимость "подтвердить соблюдение требований к качеству услуг".
Фонд также будет наделен правом аннулировать сертификат субъекта оценочной деятельности. Поводов для применения такой санкции ему предоставляется предостаточно. Например, "неинформирование письменно Фонда в недельный срок о произошедших в оценочной компании изменениях, которые имеют существенное значение для проведения контроля над оценочной деятельностью".
Что именно относится к "существенным изменениям", правительственный норматив не поясняет, отдавая этот вопрос на откуп ведомству Александра Рябченко.
"Наличие органа, наделенного функциями по контролю над субъектами оценочной деятельности, вполне логично. Национальный банк ведь проверяет работу банков. Почему оценщики должны быть категорией, никому не подотчетной? При этом они хотят сохранить за собой право решать, сколько продавец недвижимости заплатит в бюджет. Это же не совсем правильно", — считает глава Ассоциации специалистов банковской оценки Украины Сергей Фролов.
Его оппоненты опасаются, что Фонд может стать репрессивным органом, выживающим с рынка неугодные компании, поскольку алгоритм проведения ревизий подопечных прописан весьма расплывчато.
"Говорить о том, что власть снова готовится к монополизации рынка оценочных услуг, пока рано. ФГИ еще не утвердил ряда нормативов, оговаривающих правила работы на рынке оценки. Например, не утверждена программа подготовки специалистов по предпродажной оценке движимого и недвижимого имущества, не определено учебное заведение, на базе которого может проводиться такая подготовка, не разработаны правила выдачи сертификата оценщика и выбора программного обеспечения для проведения оценки. Содержание этих документов покажет отношение власти к возможности монополизации рынка оценочных услуг, что итоге отразится и на их стоимости", — говорит г-н Максимов.
Впрочем, некоторые оценщики не стали дожидаться появления других подзаконных актов и уже подали в Окружной административный суд Киева иск о признании незаконным нового постановления Кабмина, регулирующего оценочную деятельность. Очевидно, и сторонники, и противники реформирования рынка оценочных услуг будут бороться до последнего. Ведь цена вопроса довольно высока.
Ежегодно в стране заключаются порядка 200 тыс. сделок, где нужно проводить налоговую оценку недвижимого имущества. Если предположить, что в среднем на каждой зарабатывается хотя бы 1,5–2 тыс. грн., то общая прибыль от этой деятельности составит 300–400 млн грн.
Почему останется специальная оценка
После неудавшейся попытки ФГИУ и Минюста летом прошлого года искусственно сузить круг компаний, имеющих право проводить предпродажную оценку имущества, власть взяла паузу. После того как происходящее получило общественный резонанс, сначала Фонд, а затем и правительство дали задний ход.
ФГИ приостановил действие своих приказов о проведении предпродажной оценки уполномоченными компаниями, а затем полностью отменил эти документы. Однако полностью отказываться от идеи проведения специальной оценки продаваемого имущества, на основании которой должен рассчитываться налог на полученные их продавцом доходы, в правительстве не стали.
На сегодняшний день продолжает действовать положение Государственной программы приватизации на 2012–2014 гг., по которому с фискальными целями недвижимость могут оценивать исключительно субъекты, имеющие лицензию на этот особый вид деятельности. Причем он должен быть для них единственным. Не утратил силу и утвержденный в прошлом году Минюстом новый порядок осуществления нотариальных действий, согласно которому сделки отчуждения имущества не могут регистрироваться без предварительного проведения налоговой оценки специалистом, имеющим на это право.
Поэтому появление новых подзаконных нормативов, оговаривающих правила работы на этом рынке, было лишь делом времени. Сами оценщики уже свыклись с тем, что оценка для целей налогообложения выделена в отдельный вид деятельности. Но выступают категорически против введения надуманных ограничений, не позволяющих всем желающим специалистам войти на этот рынок.